ایران در هفت رشته در یونیورسیاد دانشجویی جهان شرکت می کند

ایرنا – رییس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی گفت: ایران در هفت رشته ورزشی و بیش از ۶۰ ورزشکار در بیست و نهمین دوره یونیورسیاد دانشجویی در چین تایپه شرکت می کند.

– این رقابت ها ۲۸ مرداد ماه آغاز می شود.

محمد رضا دهخدا روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بیش از ۶۰ ورزشکار دختر و پسر دانشجو در رشته های ورزشی والیبال پسران، تکواندو در دو بخش کیورگی و پومسه دختران و پسران، شمشیربازی دختران و پسران، بدمینتون دختران، وزنه برداری پسران، ووشو در دو بخش ساندا و تالو دختران و پسران و تیراندازی با کمان در رشته کامپوند دختران و پسران به بیست و نهمین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان در چین تایپه اعزام می شوند.

وی افزود: ورزشکاران اعزامی در سه گروه دسته بندی شدند، گروهی از ورزشکاران شانس قطعی کسب مدال هستند، گروه دیگر ورزشکارانی هستند که شانس کسب مدال آنها کمتر است و با هدف کسب تجربه به این رقابت ها اعزام می شوند و گروه سوم ورزشکارانی هستند که اعزام آنها با کمک حامی مالی بوده است.

رییس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی به انتقادات احتمالی نسبت به نفرات اعزامی کاروان دانشجویان ایران به بیست و سومین دوره یونیورسیاد گفت: ممکن است برخی نسبت به اعزام ۳۰ همراه با کاروان تقریبا ۶۰ نفره دانشجویان انتقاد کنند که باید بگویم در کنار هر تیمی مربی یا کادر فنی اعزامی می شوند، به طور مثال یک بدمینتون باز اعزامی به این رقابت ها را یک مربی و تیم ۱۲ نفره والیبال را پنج نفر کادر فنی همراهی می کند، قطعا شمار همراهان متناسب با ورزشکاران اعزامی است و هیچ همراهی بدون توجیه اعزام نمی شود.

دهخدا گفت: برای نخستین بار مدیران تربیت بدنی دانشگاه آزاد و دانشگاه پیام نور به عنوان حامی مالی تیم را در این رقابت ها همراهی خواهند کرد.

وی گفت: برخی همراهان از جمله خسرو ابراهیم، محمود افشاردوست به عنوان ناظر فدراسیون بین المللی والیبال و نجمه خدمتی به عنوان نماینده ورزشکاران دانشجوی ایران به دعوت فدراسیون بین المللی ورزش دانشگاهی اعزام می شود و هزینه های این افراد را نهاد بین المللی ورزش دانشگاهی پرداخت می کند.

رییس فدراسیون ورزش های دانشگاهی به تعامل بخش های مختلف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و فدراسیون های ورزشی در تامین امکانات و همکاری مربیان و کادر فنی تیم ها اشاره کرد و گفت: ورزشکاران دانشجو نماینده ورزش کشور هستند و با توجه به تنوع رشته ها و حضور قدرتمند در یونیورسیادها، تعامل جدی بین ورزش دانشگاهی و فدراسیون های ورزشی وجود داشته باشد.

کاروان ایران در دوره قبل یونیورسیاد دانشجویان جهان که به میزبانی شهر گوانگجو کره جنوبی برگزار شد با ۸۴ ورزشکار دختر و پسر در هشت رشته والیبال، فوتبال، تکواندو، تیراندازی، تیراندازی با کمان، ژیمناستیک، دوومیدانی و قایقرانی عنوان نهم را بدست آورد.

بیست و نهمین دوره یونیورسیاد دانشجویان با بیش از ۱۰ هزار ورزشکار از ۱۵۰ کشور و رقابت در ۲۱ رشته ورزشی از ۲۸ مرداد ماه (۱۹ اگوست ) به میزبانی چین تایپه آغاز می شود.

نخستین دوره یونیورسیاد ورزشی دانشجویان سال ۱۹۵۹ در شهر تورین ایتالیا برگزار شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.

کلید واژه ها: ورزش – ورزشکار – ورزشکاران – دانشگاه – فدراسیون – اعزام – یونیورسیاد – دانشجو – رییس فدراسیون – همراه – دختران – بین المللی – دانشجویان – دختر – والیبال – رشته – ایران – بدمینتون – تیراندازی با کمان – دانشجویی – دانشگاه پیام نور – کمیته ملی المپیک – ورزشی – وزارت – مربی – مالی – انتقاد – دانشگاه آزاد – وزنه برداری – ایرنا

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn38568914/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%87%D9%81%D8%AA-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%DA%A9%D9%86%D8%AF

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.