حمایت از ایده های فناورانه یکی از راهکارهای ایجاد شغل است

دبیر اجرایی استارتاپ ملی دانشگاه پیام نور گفت: حمایت از ایده های فناورانه یکی از راهکارهای ایجاد شغل محسوب می شود.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، دکتر بهنوش سلیم بهرامی با بیان این که متاسفانه امروزه کشور با بحران بیکاری مواجه است، اظهار کرد: افراد بسیاری از دانشگاه ها فارغ التحصیل می شوند، اما نمی توانند در جایگاه شغلی مناسب خود قرار گیرند.

وی افزود: با توجه به هدف گذاری نرخ تک رقمی بیکاری در برنامه ششم توسعه و همچنین برنامه های اشتغالزایی دولت دوازدهم، توجه به مقوله ایجاد شغل از مهمترین اقدامات دوره حاضر شمرده می شود.

سلیم بهرامی خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهای شناخته شده در تمام نقاط جهان جهت کاهش بیکاری، ترویج و توسعه ایده های نو، حمایت از کسب و کارهای نوپا و افراد دارای ایده و طرح های کارآفرینانه است.

وی تصریح کرد: دانشگاه پیام نور در حال حاضر بالغ بر ۷۰۰ هزار نفر دانشجوی فعال و ده ها هزار دانشجوی خلاق و متخصص دارد که می توان هریک از آن ها را یک کارآفرین بالقوه دانست که در صورت برخورداری از آموزش و حمایت های لازم قادر خواهند بود تا کسب و کاری را راه اندازی کنند.

عضو شورای سیاستگذاری بزرگترین رویداد کارآفرینی دانشگاه پیام نور خاطرنشان کرد: همچنین این دانشگاه بیش از ۱۴ هزار نفر استاد، دانشیار، استادیار، مربی و کارمند دارد و در مجموع مطابق با متوسط سرشماری خانوار ایران، در این دانشگاه ما با جمعیت بیش از ۴ میلیون نفر روبرو هستیم که هر یک از آنها حتی دانش آموزان هم می توانند ایده های خود را با ما به اشتراک بگذارند.

از همین رو به منظور دنبال کردن این هدف، بنا شد تا رویداد کارآفرینی در سطح دانشگاه برگزار شود که به واسطه آن طرح ها و ایده های برتر شناسایی شده و به منظور تجاری سازی مورد حمایت قرار گیرند.

بهرامی خاطر نشان کرد: با توجه به این که امروزه در عصر دیجیتال قرار داریم و ماهیت کسب و کارها به کلی تغییر یافته و به سمت و سوی الکترونیکی شدن حرکت کرده است، بنابراین در این رویداد، محورِ طرح هایی که ارائه می شود بر مبنای تولید محتوای دیجیتال خواهد بود.

بدین معنا که ایده ها و طرح ها باید در قالب یک وب سایت، نرم افزار رایانه ای و یا اپلیکیشن موبایل ارائه شود.

وی یادآور شد: همه جمعیت کشور و نه فقط دانشجویان دانشگاه پیام نور می توانند در این رویداد شرکت کنند و با سایر شرکت کنندگان در یک رقابت سالم و کارآفرینانه رقابت کنند.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه پیام نور، بهرامی تصریح کرد: دانشگاه پیام نور برنامه ریزی دقیقی را برای ترویج کارآفرینی در کشور انجام داده است و برگزاری این رویداد صرفا اولین گام است که امید است با موفقیت پیموده شود.

انتهای پیام
کلید واژه ها: دانشگاه پیام نور – دانشگاه – کارآفرین – پیام نور – کارآفرینی – حمایت – پیام – بیکاری – برنامه – برنامه ششم توسعه – اپلیکیشن موبایل – دیجیتال – نشان – کشور – فارغ التحصیل – عصر دیجیتال – برنامه ریزی – دانش آموزان – روابط عمومی – توسعه – جمعیت – دانشجویان – نرم افزار – بزرگترین – اپلیکیشن – سرشماری – موبایل – برگزار – بهنوش – بحران

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn38484087/%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%87-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%D9%87%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D8%B4%D8%BA%D9%84-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.