ابلاغ آیین نامه فعالیت های علمی اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور با اشاره به ابلاغ آیین نامه فعالیت های علمی اعضای هیات علمی این دانشگاه اظهار کرد: آیین نامه فعالیت های علمی بستر مناسب تری برای ارتقای اعضای هیات علمی و توسعه کیفی فراهم می آورد.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، دکتر ابوالفضل فراهانی ضمن بیان این مطلب، از تصویب آیین نامه فعالیت های هیات علمی طی دو مرحله ، در شورای دانشگاه و هیات امنا خبر داد و گفت: این آیین نامه در گروه های متعدد، کارشناسی، تدوین و در مدت ۱۶ ماه، مطالعه، تایید و در نهایت تصویب شده و در این هفته به کل استانها و ستاد ابلاغ شد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور با عنوان اینکه این آیین نامه از ابتدای سال تحصیلی ۹۶-۹۷ لازم الاجرا بوده و کلیه آیین نامه های مغایر لغو شده است، افزود: آیین نامه فعالیت های علمی دانشگاه به شکلی جامع، زمینه فعالیت اعضای هیات علمی و مدرسان را در ۲ حوزه مهم آموزش و پژوهش شفاف سازی و تبیین کرده است.

وی با اشاره به مزایای آیین نامه جدید فعالیت های علمی تاکید کرد: قریب ۴۰ فعالیت در ۱۲ رده برای هر عضو هیات علمی در دانشگاه پیام نور پیش بینی شده که اعضای هیات علمی می توانند با بهره مندی دقیق از ظرفیت های این آیین نامه زمینه ارائه خدمات علمی تر و ماندگارتری را برای دانشگاه فراهم آورند و همین طور بستر مناسب تری را برای ارتقای خود ایجاد کنند.

وی تاکید کرد: اگر اعضای هیات علمی از ظرفیت های این آیین نامه آگاهی کاملی داشته باشند به طور قطع در آینده هیچ عضو هیات علمی نخواهیم داشت که دغدغه عدم تکمیل موظفی داشته باشد.

دکتر فراهانی، جهت دهی اعضای هیات علمی به سمت انجام فعالیت های علمی علاوه بر آموزش را یکی از مهم ترین اهداف دانست و اظهار داشت: این آیین نامه در ساماندهی و انسجام کلیه فعالیت های آموزشی – پژوهشی ، مدیریتی و فرهنگی اعضای هیات علمی نقش بسزایی خواهد داشت.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور در ادامه افزود: با اجرای این آیین نامه، اعضای هیات علمی از این پس می توانند تا ۳۰ درصد فعالیت های خود را از طریق فعالیت های پژوهشی، تالیف، انجام امور مطالعاتی، تولید محتوای الکترونیک، طرح سئوالات، ویرایش علمی متون و چندین مورد فعالیت علمی دیگر تکمیل نمایند و در شرایط خاص نیز می توانند با تایید معاونت آموزشی تا ۵۰ درصد از سایر زمینه های علمی به جز آموزش، بهره مند شوند.

وی با عنوان اینکه همواره عادت به تغییرات جدید در همه امور نیازمند صرف اندکی زمان است، گفت: اساتید دانشگاه پیام نور لازم است توجه نمایند که اهتمام به اشراف به آیین نامه و آگاهی از حقوق خود، آنان را در روند ارتقاء و ترفیع و تبدیل وضعیت مطمئن خواهد کرد چرا که در آیین نامه ارتقاء نیز از عضو هیات علمی علاوه بر آموزش ، سایر امور مثل پژوهش،مدیریت و انجام فعالیت های فرهنگی مورد انتظار است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازروابط عمومی دانشگاه پیام نور، دکتر فراهانی در پایان خاطرنشان کرد: انتظار می رود اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور با مطالعه دقیق آیین نامه به جزییات حقوق علمی خود و زمینه های تاثیرگذاری در رشد و اعتلای دانشگاه وقوف بیشتری یابند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: هیات علمی – دانشگاه پیام نور – علمی – دانشگاه – آیین – نامه – پیام نور – آموزش – پیام – تحصیلات – معاون – عضو هیات – فراهانی – آیین نامه جدید – جدید – دکتر – درصد – کلیه – پیش بینی – استانها – فرهنگی – گزارش – شورای – شرایط – آینده – تولید – توسعه – عادت – شفاف – بینی

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn39209536/%D8%A7%D8%A8%D9%84%D8%A7%D8%BA-%D8%A2%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%87%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.