اعتراض دانشجویان پیام نور مشهد به افزایش ۱۵ درصدی شهریه + پاسخ مسئولان

جمعی از دانشجویان دانشگاه پیام نور مشهد نسبت به افزایش ۱۵ درصدی شهریه های ثابت و متغیر این دانشگاه اعتراض کردند.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، در آستانه سال تحصیلی جدید و فرارسیدن ایام انتخاب واحد، موضوع شهریه های دانشگاه ها در میان دانشجویان داغ می شود؛ دانشگاه پیام نور نیز در همین ایام اعلام کرده که ۱۵ درصد شهریه ثابت و متغیر این دانشگاه در تمام مراکز کشور افزایش یافته است که این امر موجب اعتراضاتی از سوی جمعی از دانشجویان دانشگاه پیام نور مشهد گردید و آنان خواستار کاهش این هزینه ها شدند و به این منظور تجمعی در این دانشگاه برگزار کردند.

افزایش ۱۵ درصدی شهریه متناسب با خدمات رفاهی و فرهنگی دانشگاه نیست پیمان.

م.

یکی از دانشجویان معترض دانشگاه پیام نور مشهد در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: اعتراض اصلی ما به افزایش ۱۵ درصدی شهریه ثابت و متغیر است که متناسب با خدمات رفاهی و فرهنگی دانشگاه پیام نور نیست.

حداقل اگر قرار است مقدار شهریه هر سال افزایش پیدا کند، باید به دنبال آن خدمات رفاهی و دانشگاه نیز ارتقاء یابد.

وی ادامه داد: درحال حاضر ما کلاس هایی دروس تخصص ما که نیازمند ۱۰ جلسه است با چهار جلسه برگزار می شود و درواقع می توان گفت تقریبا هر ترم تعدادی از کلاس های ما کاهش یافته است، ولی متاسفانه شهریه ها هر ساله افزایش می یابد.

وی گفت: چرا با وجود آنکه سیستم گرمایشی، سرمایشی و سایر امکانات و خدمات آموزشی دانشگاه تاکنون ارتقایی نداشته است، شهریه افزایش می یابد کامران.

الف.

دانشجوی عمران دانشگاه پیام نور مشهد عنوان کرد: هزینه ثابت شهریه، باید ثابت باشد، نه اینکه هر سال به دلایل مختلف آن را افزایش دهند.

این افزایش هزینه باید دلیل قانع کننده ای برای دانشجویان داشته باشد که در حال حاضر ما هیچ استدلال قانع کننده ای برای افزایش شهریه در دانشگاه نمی بینیم.

وی اضافه کرد: دانشگاه پیام نور یک دانشگاه غیر حضوری و نیمه دولتی است که هر ترم ۷۵۰ هزار تومان یعنی تقریبا برابر با یک دانشگاه غیرانتفاعی شهریه دریافت می کند، درحالی که خدمات و امکانات دانشگاه های غیرانتفاعی قابل مقایسه با دانشگاه پیام نور نیست و بسیار با کیفیت تر است.

سعید.

خ.

یکی دیگر از دانشجویان معترض دانشگاه پیام نور مشهد اظهار کرد: چهارشنبه هفته گذشته ما به منظور پیگیری مطالبات و اظهارات خود نسبت به افزایش ۱۵ درصدی شهریه ها با دکتر ضیایی، ریاست دانشگاه پیام نور مشهد جلسه ای برگزار کردیم و مطالباتمان را مکتوب ارائه دادیم و ایشان به ما قول داده اند که این موضوع را از طریق مرکز استان خراسان رضوی در تهران پیگیری کنند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین ما خواستار برگزاری جلسه با دکتر داوریار، رییس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی هستیم، اما هنوز پاسخی دریافت نکرده ایم.

فاطمه.

ن.

یکی دیگر از دانشجویان دانشگاه پیام نور مشهد افزود: ما سال گذشته نیز به افزایش ۱۵ درصدی شهریه ها به صورت سراسری در کشور اعتراض کردیم و این نوع اعتراض ما موجب شد تا این مبلغ اضافه نشود هرچند کمی شهریه متغیر افزایش داشته است.

وی عنوان کرد: هر ساله شهریه متغیر دانشگاه به صورت نسبی اضافه می شود.

مسئولین دانشگاه علت افزایش ۱۵ درصدی شهریه ها را تورم، هزینه های بالای خدمات، آب و برق عنوان می کنند مطالبه دانشجویان را به گوش هیات امنا دانشگاه پیام نور کشور خواهیم رساند امیرحسین بهروز، رییس روابط عمومی دانشگاه پیام نور خراسان رضوی در گفت وگو با ایسنا، با تاکید براینکه افزایش ۱۵ درصدی شهریه دانشگاه پیام نور قانون سراسری است و مختص دانشگاه پیام نور مشهد نیست، اظهار کرد: در دفترچه کنکور سراسری دانشگاه پیام نور اشاره شده که شهریه این دانشگاه براساس مصوبات هیات امنا تصویب می شود و دانشجو نیز ملزم به رعایت قوانین تصویب شده است، لذا افزایش ۱۵ درصدی شهریه دانشگاه پیام نور مربوط به قانون تصویب شده از جانب سازمان مرکزی و هیات امنای دانشگاه پیام نور است، بنابراین دانشجویان باید اعتراض خود را از دانشگاه پیام نور مرکز تهران مطالبه کنند تا این مسئله در نشست هیات امنا دانشگاه مطرح شود.

وی با اشاره به اینکه سایر دانشگاه های کشور نیز حداقل افزایشی برای شهریه ثابت خود در نظر می گیرند و این تغییرات مختص به دانشگاه پیام نور نیست، ادامه داد: دکتر داوریار، ریاست دانشگاه پیام نور استان خراسان رضوی و عضو هیات امنا دانشگاه پیام نور حتما مطالبه دانشجویان را به گوش مسئولان مرکزی دانشگاه خواهند رساند.

تمام تلاشمان را برای ارتقاء خدمات فرهنگی و رفاهی به فراخور افزایش شهریه کرده ایم رییس روابط عمومی دانشگاه پیام نور خراسان رضوی با بیان اینکه ما اگر افزایش بودجه و شهریه ای در دانشگاه پیام نور استان داشته ایم، تمام تلاشمان این بوده که به فرا خور آن خدمات فرهنگی و رفاهی برای دانشجویان ارتقاء یابد، تاکید کرد: ما در استان خراسان رضوی تلاش کرده ایم تا در حوزه فرهنگی، ورزشی و علمی برنامه های متعددی را برای دانشجویان از حاصل از درآمد شهریه هایشان درنظر بگیریم.

بهروز با تاکید براینکه طی یک سال گذشته ۱۸۳۵ فعالیت فرهنگی در دانشگاه پیام نور استان انجام شده که این میزان روند افزایش در میان سایر دانشگاه های کشورهای بی سابقه بوده است، اضافه کرد: دانشگاه پیام نور استان طی چندسال گذشته افتخارات متعددی در حوزه های مختلف فرهنگی و ورزشی در کشور کسب کرده و از جایگاه بالایی در میان سایر دانشگاه های پیام نور برخوردار است.

وی یادآور شد: تاکنون ما شهریه های دریافت شده از دانشجویان را به کلاس های آموزشی، انجمن های علمی، مسابقات هوا فضا و ورزشی و برنامه های متعددی در سطح دانشگاه پیام نور استان اختصاص داده ایم که این موضوع بدین معنا است که اگر بودجه ای اضافه شده است، ما نیز تلاش کرده ایم خدمات را در دانشگاه افزایش دهیم.

کلید واژه ها: دانشگاه پیام نور – دانشگاه – پیام نور – افزایش – شهریه – دانشجویان – پیام – مشهد – اعتراض – درصد – غیرانتفاعی – شهریه ثابت – برگزار – هزینه – مطالبات – سال تحصیلی جدید – فرهنگی – افزایش شهریه – کاهش – چهارشنبه – مسئولان – انتخاب – خراسان – استان – عمران – گزارش – دکتر – کشور – جدید – هایی

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn39314335/%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B6-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%88%D8%B1-%D9%85%D8%B4%D9%87%D8%AF-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DB%8C-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-%D9%85%D8%B3%D8%A6%D9%88%D9%84%D8%A7%D9%86

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.