بختیار: اگر نگاه روبه جلو حاکم نباشد افول خواهیم کرد

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: معتقدم اگر در تمام حوزه ها نگاه رو به جلو حاکم نباشد و نگاه ایستایی باشد، قطعاً افول خواهیم کرد؛ – پس باید بتوانیم در افق پنج و ده ساله برنامه های راهبردی داشته باشیم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، علی بختیار در جمع کارکنان دانشگاه پیام نور شهرستان گلپایگان، اظهار کرد: دانشکده فنی و مهندسی شهرستان گلپایگان یکی از مهم ترین مراکز علمی منطقه بود، اما علی رغم اینکه در سال ۸۸ موافقت اصولی برای تبدیل شدن به دانشگاه را داشت به دلیل مشکلات بر سر راه هیئت علمی نتوانست به آن جایگاه دست پیدا کند.

وی ادامه داد: ۲۰ هکتار از زمین های این دانشکده باز پس گرفته شده است لذا لازم بود یک تغییراتی ایجاد شود تا این دانشگاه بتواند برند قبلی خود را به دست آورد.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس در خصوص دانشگاه آزاد واحد گلپایگان، گفت: با هدف اعتلای وضعیت درمانی ایجاد دانشگاه پزشکی و پیرا پزشکی را در دست اقدام داریم و هم اکنون رشته پرستاری برای دانشگاه آزاد گلپایگان تصویب شده است.

بختیار افزود: دانشگاه پیام نور گلپایگان یکی از واحدهای قدیمی دانشگاه های پیام نور کشور است و ان شاءالله با یک نگاه بهتری در زمینه تحصیلات تکمیلی با یک رویکرد تعاملی امور را به حرکت در آوریم.

این عضو کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: معتقدم اگر در تمام حوزه ها نگاه روبه جلو حاکم نباشد و نگاه ایستایی باشد، قطعاً افول خواهیم کرد لذا باید بتوانیم در افق پنج و ده ساله برنامه های راهبردی داشته باشیم.

بختیار همچنین در آیین کلنگ زنی فاز اول آب رسانی به ۴۱ روستای جلگه شهرستان گلپایگان اظهار کرد: روستاهای ما با مشکلات عدیده ای مواجه هستند، معیشت، اقتصاد و اشتغال روستاها در وضعیت مناسبی قرار ندارد.

وی ادامه داد: وظیفه داریم با همه ارکان نظام جمهوری اسلامی و همچنین با همکاری که امروز بین مجلس و دولت برقرار است برای خدمتگزاری به روستاها و رفع موانع موجود در روستاها گام برداریم.

نماینده گلپایگان و خوانسار در مجلس گفت: ۱/۵ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای کارآفرینی در روستاها برداشت خواهد شد تا علاوه بر خدماتی همچون آموزش، بهداشت، برق، آب و گاز، صنایع تبدیلی را در روستاها سر و سامان دهیم تا وضعیت اشتغال نیز بهبود یابد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: دانشگاه – روستاها – مجلس شورای اسلامی – دانشگاه پیام نور – دانشگاه آزاد – پیام نور – خوانسار – مجلس – اسلامی – پیام – عضو کمیسیون انرژی – صندوق توسعه ملی – جمهوری اسلامی – مشکلات – برنامه – اشتغال – پزشکی – شورای – کارآفرینی – هیئت علمی – روستاهای – آزاد – زمین – مردم – علمی – تحصیلات – پرستاری – میلیارد – کارکنان – جمهوری

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn39120422/%D8%A8%D8%AE%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%DA%AF%D8%B1-%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%A8%D9%87-%D8%AC%D9%84%D9%88-%D8%AD%D8%A7%DA%A9%D9%85-%D9%86%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D8%AF-%D8%A7%D9%81%D9%88%D9%84-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C%D9%85-%DA%A9%D8%B1%D8%AF

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.