تمرین بندگی و زندگی در طرح ولایت

طرح ولایت، همانطور که از نامش برمی آید، طرحی برای بیان مبانی و مفاهیم اسلام و بیان اصل ولایت فقیه است، طرحی که طعم شیرین اسلام را به تو می چشاند.

– از خراسان جنوبی، نهمین دوره آموزشی طرح ولایت در استان تشکیل شد و دانشجویان دانشگاه های سراسر استان در روستای شوکت آباد برای بیان مبانی اسلام جمع شدند.

در این دوره دانشجویان با مفاهیم اسلام، توطئه غرب و مواردی از این دست در قالب برگزاری کارگاه ها و کلاس ها آشنا می شوند، مسائلی که هر جوانی در جامعه امروز باید با آن آشنایی داشته باشد، در این دوره مطرح می شود و دانشجویان نسبت به مسائل منطقه و جهان آشنایی پیدا می کنند.

هنر طرح ولایت، تربیت انسان های تزار انقلاب اسلامی است نسرین ناصری، خادم نهمین دوره آموزشی طرح ولایت استانی در گفت وگو با ایکنا گفت: از آن جایی که نباید بگذاریم انقلاب به دست نااهلان افتد، باید نیروهایی تربیت شوند که هم تراز انقلاب اسلامی باشند.

وی افزود: اگر چنین انسان هایی تربیت شوند و آمنوزش ببیند، خواهند توانست به رشد و شکوفایی انقلاب کمک کنند.

این دانشجوی دانشگاه پیام نور بیرجند ادامه داد: دانشجویی که در طرح ولایت شرکت می کند، قرار است مدیر آینده این سرزمین و مادران و پدران آینده جامعه شود و قطعاً برگزاری دوره هایی که بر پایه مبانی اسلام بنا شده است، بسیار می تواند مؤثر باشد.

ناصری بیان کرد: دوره آموزشی طرح ولایت، در زندگی من بسیار تأثیرگذار بود و مفاهیم اسلام را در زندگی شخصی من وارد کرد.

جمع شدن دانشجویان به دور هم برای آشنایی با مفاهیم اسلام، فرصتی استثنایی است که نصیب هر فردی نمی شود.

چه شوقی دارد که با مبانی اسلام با تمام وجود آشنا شوی و خود را در دریای بیکران وجود خداوندی شستشو دهی.

گاهی شاید تلنگری لازم باشد تا از شلوغی دنیای پر زرق و برق، کمی فاصله بگیری و در دنیایی که تنها خود و خدا هستی، خلوتی عاشقانه با معبود داشته باشی.

به سراغ یکی دیگر از دانشجویان شرکت کننده در این طرح رفتم.

او نیز به تأثیر این دوره در جوانان و زندگی شخصی خود اشاره کرد.

طرح ولایت، مسیری برای هوشیاری جوانان رضا شیخ، دانشجوی دانشگاه صنعتی بیرجند در گفت وگو با ایکنا با بیان اینکه اولین بار است که در این طرح شرکت کردم، اظهار کرد: طرح ولایت برای هوشیاری جوانان و آگاهی آنان از مسائل سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جامعه بسیار تأثیرگذار است.

وی در خصوص اهمیت این دوره در آگاهی دادن به دانشجویان، بیان کرد: این دوره در آگاهی دادن به جوانان نسبت به غرب و تهاجم فرهنگی بسیار مؤثر است.

این دانشجوی دانشگاه صنعتی بیرجند در خصوص اهمیت بصیرتی دوره آموزشی طرح ولایت، افزود: در این دوره، بحث ولایت برای دانشجویان باز شده و نقش ولی فقیه و تأثیرات آن برجامعه بیان می شود.

شیخ ادامه داد: مهم ترین تأثیر ولایت فقیه در منطقه، تأمین امنیت ایران و کشورهای مسلمان و دفاع از مسلمانان بی گناه میانمار و شیعیان یمن است.

وی بیان کرد: باید تبعیت از رهبری و ولایت فقیه تنها در حد شعار نبوده و به معنای واقعی از رهبری اطاعت کنیم.

این دانشجوی دانشگاه صنعتی بیرجند اظهار کرد: سخن رهبری این است که باید جوانان را نسبت به فضای مجازی آگاهی دهیم و آنان را با این فضا آشنا کنیم.

شیخ ادامه داد: عدم تبعیت از ولایت، سوءاستفاده دشمن را به همراه خواهد داشت پس باید براب جلوگیری از نفوذ دشمن، از ولی فقیه اطاعت کرد.

آشنایی با مبانی اسلام، مهم ترین هدف طرح ولایت ابوذر صلاحی، مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی نیز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آشنایی دانشجویان با مبانی اندیشه اسلامی، آشنایی با ساختار تشکیلاتی بسیج دانشجویی و آشنایی با ارکان شجره طیبه صالحین برای مشغول شدن افراد بعد از این دوره در حلقه های صالحین، از اهداف برگزاری دوره آموزشی طرح ولایت است.

وی با بیان اینکه این دوره، در سال، یک بار برگزار می شود، افزود: ۱۳۰ نفر از دانشجویان دانشگاه های استان به مدت یک هفته در نهمین دوره آموزشی طرح ولایت استانی شرکت کردند.

مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی یادآور شد: مسئله مهمی که در طرح ولایت دنبال می شود، بحث مطالبات مقام معظم رهبری از دانشجویان بسیجی است و دانشجویان با برگزاری جلسات، گفت وگو و کرسی های آزاداندیشی به این سمت حرکت کرده و برای رسیدن به اهداف و آرمان های مدنظر رهبر معظم انقلاب تلاش کردند.

گزارش از زهرا حمیدی
کلید واژه ها: دانشجویان – اسلام – ولایت – دانشگاه – انقلاب اسلامی – جوانان – زندگی – آشنا – بیرجند – تربیت – دانشگاه پیام نور – استان – جامعه – اسلامی – فرهنگی – هایی – انسان – اهمیت – آینده – ولایت فقیه – دانشجویی – پیام نور – اقتصادی – عاشقانه – روستای – خراسان – کارگاه – اولین – منطقه – پدران

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn39360606/%D8%AA%D9%85%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D9%88%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%AA

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.