دانش آموختگان حقوق می توانند در همه عرصه ها راه گشا باشند

مدیرکل تنقیح قوانین وزارت دادگستری: توان و ظرفیت فارغ التحصیلان را نباید دست کم گرفت؛ در همه عرصه ها دانش آموختگان حقوق می توانند راه گشا باشند.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا به نقل از سازمان بسیج حقوقدانان، عسگر جلالیان در گردهمایی فارغ التحصیلی رشته حقوق در دانشگاه پیام نور مرکزی ضمن بیان اینکه بیشترین آمار دانشجو و هیات علمی در رشته حقوق مربوط به دانشگاه پیام نور است، اظهار داشت: در میان دانشجویان دانشگاه پیام نور بالاترین نرم هوشی مربوط به رشته حقوق است، از این رو می توان گفت دانشگاه پیام نور جزء دانشگاه های سرآمد در این رشته است.

وی ادامه داد: در زیرشاخه های مختلف در مقاطع بالای آزمون ها بیشترین موفقیت از آن دانشجویان دانشگاه پیام نور بوده است؛ از این رو در وزارت دادگستری ما برنامه هایی را در پنج گروه حقوق عمومی، حقوق خصوصی، حقوق جزاء و جرم شناسی، حقوق بین الملل و حقوق محیط زیست با تمام توان در نظر گرفته ایم تا بتوانیم از دانش آموختگان پیام نور در رشته های مختلف استفاده کنیم.

مدیرکل تنقیح قوانین وزارت دادگستری تاکید کرد: برای این کار ما اتحادیه انجمن های دانشگاهی را تشکیل داده و جلساتی گذاشته ایم تا کارگروه های مختلف علمی را از طریق این برند ساماندهی کنیم، دانشجویان می توانند اطلاعات و تخصص خود را در این فضا درج کرده و از این شرایط به وجود آمده بهره لازم را ببرند.

جلالیان یادآور شد: هدف ما از استفاده از دانشجویان پیام نور کمک به قوه قضاییه است.

ما دانش آموختگان حقوق باید به کاهش آسیب های جامعه کمک کنیم، بررسی موضوعات جرم یکی از موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد و در اینجا می توان از دانشجویان حقوق بهره برد.

وی افزود: در نظام حقوقی امروز ما امر داوری بسیار مورد توجه است و متاسفانه ما از ظرفیت داوری در کشور خود در بخش های مختلف استفاده نکرده ایم.

مدیرکل تنقیح قوانین وزارت دادگستری با بیان اینکه دانشجویان ما امروز باید در رشته حقوق برای مقاطع بالاتر اقدام کنند، خاطرنشان کرد: ما باید خودمان شأن حقوق را حفظ کنیم.

در عرصه فرهنگ حقوقی هر حقوقدان درست و با سند حرف می زند و ما باید ادبیات حقوقی را همیشه زمینه کار خود قرار دهیم، یک انسان حقوقی با افراد سیاسی و عام متفاوت است.

جلالیان ابراز داشت: توان و ظرفیت فارغ التحصیلان را نباید کم گرفت، در همه عرصه ها دانش آموختگان حقوق می تواند راه گشا باشند.

در ادامه این مراسم علی جمشیدی رییس دانشگاه پیام نور با اشاره به اینکه یکی از پیامدهای اقتصاد غیر درون زا افزایش بیکاری است، تصریح کرد: برای همین امر شخصا با وزیر دادگستری جلساتی را برای حل معظل بیکاری فارغ التحصیلان رشته های مختلف به خصوص رشته حقوق برپا کردیم و به ایشان با تاکید اشاره کردیم که نخبگان فارغ التحصیل حقوق راه کارها و برنامه های متنوعی برای حل مشکلات جامعه حقوقی کشور می توانند داشته باشند.

رییس دانشگاه پیام نور اضافه کرد: فارغ التحصیلان رشته حقوق آمادگی همکاری بالا در خصوص حل و فصل موضوعات مرتبط با وکالت و معظلات پرتنشی چون افزایش طلاق و سایر نابهنجاری های اجتماعی را دارند و در این زمینه مطالعات و پژوهش های گسترده ای نیز داشته که می توانند به وزارت دادگستری و به کانون وکلا کمک کنند.

جمشیدی افزود: تقاضایی که مسئولین دانشگاه و مراکزهای آموزش عالی از وزارت دادگستری دارند این است که این مسئولین از فضای دانشگاه ها فاصله نگیرند و با حضور در همایش ها و هم اندیشی های علمی دانشگاهی از پتانسیل بالای فارغ التحصیلان رشته های حقوقی بهترین استفاده را ببرند.

عباس کریمی عضو هیات علمی دانشگاه تهران اظهار کرد: نظام آموزشی پیام نور خوب است و پا به پای سایر نظام آموزشی گام برمی دارد.

دانشگاه پیام نور هم همانند سایر مراکز آموزشی ما معایبی خواهد داشت، اما تا به امروز توانسته گام های خوبی بردارد.

وی ادامه داد: ماه در آستانه ماه محرم هستیم و از دانشجویان توقع داریم که شور حسینی را درآمیخته با شعور حسینی در نظر بگیرند، همچنین توجه به فرهنگ کشورمان مهم است، برای نمونه ما در زبان فارسی غنی هستیم و باید قدر آن را بدانیم؛ زیرا افرادی همچون فردوسی داریم که حافظ زبان ما بودند.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران در پایان گفت: موضوع مهم دیگر ما اخلاق محوری است، خوشبختانه در حوزه های علمیه رسم خوبی که وجود دارد هر هفته یک جلسه اخلاق برگزار می کنند و رسم اخلاقی به طلاب آموزش می دهند، اما ما در بحث اخلاق متاسفانه شیوه خوبی را در دانشگاه ها در پیش نگرفته ایم.

انتهای پیام
کلید واژه ها: دانشگاه پیام نور – حقوق – پیام نور – دانشگاه – دانشجویان – وزارت دادگستری – دانشجو – پیام – دادگستری – فارغ التحصیلان – رشته – وزارت – قوانین – امروز – قوه قضاییه – محیط زیست – هیات علمی – علمی – برند – بالاترین – اطلاعات – برنامه – متفاوت – ادبیات – افزایش – جمشیدی – موفقیت – بیکاری – اقتصاد – جامعه

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn39349077/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%AE%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF-%D9%87%D9%85%D9%87-%D8%B9%D8%B1%D8%B5%D9%87-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%DA%AF%D8%B4%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D9%86%D8%AF

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.