دکتر رستمی ابوسعیدی در دیدار رئیس بخش زبان و فرهنگ فارسی موسسه مطالعات زبان و فرهنگ آسیایی و آفریقایی ژاپن با ایشان:

دکتر رستمی ابوسعیدی در دیدار رئیس بخش زبان و فرهنگ فارسی موسسه مطالعات زبان و فرهنگ آسیایی و آفریقایی ژاپن با ایشان:

.

رئیس دانشگاه پیام نور با تاکید بر لزوم گسترش همکاری های دو جانبه بین دو کشور ایران و ژاپن برای پذیرش دانشجوی مشترک در رشته های خاص گفت: دانشگاه پیام نور آمادگی خود را برای پذیرش دانشجویان ژاپنی جهت شرکت در دوره های زبان آموزشی فارسی در مرکز زبان و ادبیات فارسی دانشگاه اعلام می کند.

به گزارش روابط عمومی، دکتر رستمی ابوسعیدی در دیدار رئیس بخش زبان و فرهنگ فارسی موسسه مطالعات زبان و فرهنگ آسیایی و آفریقایی ژاپن با ایشان ضمن اشاره به توانمندی ها و پتانسیل های دانشگاه پیام نور افزود: امکانات دانشگاه پیام نور در سراسر کشور بسیار ویژه است و دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگ ترین دانشگاه دولتی کشور علاوه بر ۵۰۰ مرکز و واحد داخلی در ۶۴ کشور نیز حضور فعال دارد.

وی با عنوان اینکه در حال حاضر بیش از ۵ هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه ما مشغول به تحصیل هستند، اظهار داشت: دانشگاه پیام نور می تواند زمینه همکاری علمی و فرهنگی دو کشور ایران و ژاپن را فراهم نماید.

وی اظهار داشت: با امضای تفاهم نامه همکاری مشترک، امکان فرصتهای مطالعاتی برای اساتید دانشگاه پیام نور در کشور ژاپن و همچنین اساتید ژاپنی در ایران فراهم خواهد شد.

دکتر رستمی ابوسعیدی همچنین گفت: دانشگاه پیام نور می تواند در زمینه چاپ کتاب و مستندات و متون فارسی و ارسال به کشور ژاپن ، تهیه محتوای فارسی مورد نیاز کشور ژاپن و برخورداری از مشاوره اساتید دانشگاه جهت راهنمایی پایان نامه های فارسی، خدمات گسترده ای ارائه نماید.

رئیس بخش زبان و فرهنگ فارسی موسسه مطالعات زبان و فرهنگ آسیایی و آفریقایی ژاپن نیز ضمن استقبال از این همکاری مشترک گفت: موسسه مطالعات زبان و فرهنگ آسیایی و آفریقایی ژاپن در ۴۸ زبان مختلف دنیا دارای کرسی بوده و با برخورداری از متخصصین زبان ، با کشورهای مختلف همکاری می کند.

وی در ادامه با تشکر از رئیس دانشگاه پیام نور گفت: این موسسه آمادگی دارد تا در زمینه افزایش همکاری های فی ما بین، اقدامات لازم را انجام دهد.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.