هجرتی برای سازندگی

گروه جهادی خیبر دانشگاه پیام نور بیرجند با حضور در روستای سیدال بخش نهبندان مشغول خدمت رسانی به محرومین شدند.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا)” از خراسان جنوبی، ۳۲ جهادگر در قالب گروه جهادی خیبر دانشگاه پیام نور بیرجند در ۶ شهریورجاری به روستای سیدال بخش نهبندان برای خدمت رسانی به محرومین اعزام شدند.

این جهادگران که شامل ۱۸ نفر خانم و چهار نفر آقا بودند، در زمینه های فرهنگی، هنری، آموزشی، قرآنی، پشتیبانی و شناسایی در این روستا فعالیت داشتند.

تیم فرهنگی این گروه جهادی با فضاسازی و برگزاری افتتاحیه، یادواره شهید حججی و شهید علی اکبر یوسفی، جشنواره غذای سالم، جشن عید قربان، نقاشی مدرسه و اکران فیلم های سینمایی و مستند به فرهنگ این روستا رنگ و بوی دیگر داد.

بازدید از خانواده شهیدعلی اکبر یوسفی، عیادت از بیماران و غبارروبی مزار شهدای سیدال از دیگر فعالیت های تیم پشتیبانی و فرهنگی این گروه جهادی بود.

تیم هنری نیز با برگزاری کلاس های نقاشی روی سفال، نقاشی با زغال، نقاشی روی چوب، بافت پارچه، چرم دوزی، ساخت تاج عروس، سرود،کار با وسایل دور ریختنی و سرمه دوزی، ذوق هنر را در دستان کودکان و نوجوانان روستایی نمایان کرد.

تیم آموزشی این گروه با برگزاری کلاس های زبان انگلیسی، ریاضی، کار با کودک و سبک زندگی اسلامی نکات آموزشی مورد نیاز آنان را یادآور شد .

تیم قرآنی دانشجویان کلاس های روخوانی قرآن، تفسیر و حفظ موضوعی قرآن کریم و احکام را برعهده داشتند تا در تسلط هر چه بیشتر قرآن کریم به اهالی روستا سهیم باشند.

روستای حسین آباد در همجواری روستای سیدال است که در مدرسه راهنمایی این روستا نیز خدمات هنری و رنگ آمیزی این گروه جهادی به مردم این روستا ارائه شد.

شغل اصلی مردم روستای سیدال، کشاورزی، دامداری، کشاورزی، صنایع دستی(جاجیم بافی،گلیم بافی، فرش و پلاس بافی) است.

باید گفت؛ روستای سیدال یکی از روستاهای محروم بخش نهبندان است که نیازمند همت جهاد گران در زمینه های مختلف است.

این روستا، تا کنون میزبان گروه های جهادی خیبر و رضوان بوده و اعضای گروه جهادی رفتن به اردوی جهادی را یک عنایت خداوندی می دانند و معتقد هستند این، یک دعوت از طرف خداوند است.

دانشجویان با حضور در اردوهای جهادی محرومیت ها و مشکلات را می بینند و با کمترین امکانات با تمام همت تلاش می کنند مرهمی باشند برای درد روستاییان و هنرشان را در راه آبادانی بدون هیچگونه چشم داشتی صرف می کنند و معنای حقیقی انسانیت و همدردی می شوند.

کلید واژه ها: روستا – گروه جهادی – جهاد – روستای – دانشگاه پیام نور – قرآن – فرهنگ – محروم – نقاشی – دانشجویان – فرهنگی – علی اکبر – فیلم های سینمایی – سبک زندگی اسلامی – پیام نور – روستایی – دانشگاه – اردوهای جهادی – بیرجند – شهید – هنری – خیبر – اردوی جهادی – قرآنی – مدرسه – زندگی – رسانی – بین المللی – اکران فیلم – روستاییان

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn39259659/%D9%87%D8%AC%D8%B1%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.