هدف تقویت اقتصاد خانواده است

استاندار کرمان گفت: هدف ما تقویت اقتصاد خانواده است که ظرفیت ها را در مناطق بشناسیم و بدون منابع دولت به عمران و اشتغال و اقتصاد پرداخت.

– از کرمان، علیرضا رزم حسینی، استاندار کرمان دیروز دوشنبه، ۲۷ شهریور در نشست با نخبگان، دانشجویان و جوانان سیرجانی که در محل سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور گفت: نظام اداری و دولتی از زمانی که نظام دیوان سالاری به ایران آمد، رکود کرد و روز به روز گسترش نظام اداری بر هزینه ها افزود و عملکرد مطلوبی هم نداشت.

وی تمرکزگرایی و تکیه بر دولت و منابع دولتی را از موانع موجود برای پیشرفت عنوان کرد و گفت: بعضی از دولت ها سعی کردند این تمرکز و تکیه را کم کنند و تا حدودی هم توانستند، اما متاسفانه به سرانجام نرسید.

رزم حسینی وجود قوانین مزاحم و زائد در چرخه اداری را از عوامل رکود دانست و افزود: طبق سیاست های ابلاغی باید این قوانین اصلاح، کم و یا رفع شوند و امروز ما نمی توانیم نظام اداری پرهزینه برای دولت و کشور داشته باشیم.

استاندار کرمان بیان کرد: هدف ما تقویت اقتصاد خانواده است که ظرفیت ها را در مناطق بشناسیم و بدون منابع دولت به عمران و اشتغال و اقتصاد پرداخت.

وی پیشرفت استان را دارای حرکت پرشتاب عنوان کرد و گفت: اگر مردم منتظر اجرای طرح ها از طریق دولت نباشند، ظرفیی ها بهتر و بیشتر شناخته و عملیاتی می شود که نمونه آن جنوب استان و قلعه گنج و هر منطقه ای برای استان است.

رزم حسینی با انتقاد از عملکردهای وابسته به منابع دولت بیان کرد: ما هنوز با این روش برای مردم و جوان ها کار نکردیم، اجازه دهید خودشان کار را به دست بگیرند و بدانند می توان اشتغال ایجاد کرد و درآمد هم کسب کرد.

وی تصریح کرد: یکی از کارهای مهمی که در قلعه گنج انجام شد، افتتاح بیش از هفت کارخانه در شهری بود که حتی یک گارگاه ساختمانی یا مهمانسرا نداشت، بومیان منطقه که در خارج از کشور سرمایه گذاری کرده بوند، سرمایه خود را به این شهر آوردند و مردم به آینده شهر خود اطمینان دارند.

رزم حسینی به نخبه های استان و جوانان برومند و توان آنان اشاره کرد و گفت: باید جلساتی را با نخبگان استان داشته باشیم و از توان فکری آنان استفاده کنیم، این استان می تواند در همه مباحث حرف اول را بزند.

استاندار کرمان با اشاره به ثبت جهانی گلیم شیرکی پیچ سیرجان عنوان کرد: این رخداد فرهنگی برای استان و کشور خیلی مهم است که ما می توانیم در سایه این امر مهم به تولید بیشتر و ایجاد بازار فروش جهانی همراه با رفع مشکلات تولید کنندگان گلیم اقدام کنیم.

کلید واژه ها: استان – دولت – استاندار – اقتصاد – کرمان – خانواده – اداری – حسینی – اشتغال – نظام – دانشگاه پیام نور – تولید کنندگان – قوانین – مردم – جوان – نخبگان – پیشرفت – سیرجان – جوانان – سرمایه – کشور – سرمایه گذاری – تولید – جهانی – مناطق – عمران – هزینه – منطقه – تمرکز – دانشجویان

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn39342975/%D9%87%D8%AF%D9%81-%D8%AA%D9%82%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.