ولایت و توحید در کنار همدیگر هستند

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور استان اصفهان گفت: ولایت و توحید در کنارهمدیگر هستند و بدون ولایت دینمداری کامل نمی شود.

– حجت الاسلام جعفر عمادی، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور استان اصفهان با اشاره به عید غدیرخم و جایگاه این عید بزرگ به خبرنگار خبرگزاری شبستان” در اصفهان گفت: جایگاه ولایت دراسلام تا به حدی است که پیامبر اسلام اگر این مسئولیت را اجرایی نمی کردند همانند آن بود که رسالت خود را در توحید و ابلاغ دین اسلام انجام نداده بود.

وی افزود: ولایت و توحید در کنارهمدیگر هستند و بدون ولایت دینمداری کامل نمی شود و باید ولایت امیرالمومنین(ع) و بقیه ائمه(ع) را پذیرفت و تفسیر خاصی نباید برای آن داشت زیرا خداوند همه مسائل مربوط به ولایت را بیان و حضرت رسول(ص) در عید غدیر همه مسائل را بیان کرد.

حجت الاسلام عمادی با بیان اینکه مردم اگر پیامبری رسول خدا(ص) و دین اسلام را پذیرفتند دیگر نباید توجیهی برای عدم پذیرش ولایت امیرالمومنین(ع) داشته باشند، تصریح کرد: حضرت علی(ع) بر اساس دستوراسلام به عنوان ولی امر معرفی شد و عدم پذیرش ولایت یعنی مقابله با دستور اسلام است.

وی با اشاره به اینکه تعابیر مختلفی برای ولایت و واقعه غدیر می شود، اذعان داشت: ابراز نظر شخصی غلط نسبت به ولایت می شود و یکی از ابزارهای دشمنان ایجاد شبه برای واقعه غدیر است که باید جلوی آن گرفته شود و با بیان واقعه غدیر برای جوانان و نوجوانان مانع از ایجاد شبه دشمنان شویم.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور استان اصفهان ادامه داد: گرامیداشت عید غدیر و دهه ولایت و تبیین واقعه بزرگ و توجه به موضوع مهم ولایت توط هر فرد موجب گسترش فرهنگ غدیر و گرامیداشت این مناسبت بزرگ و جلوگیری از تلاش های دشمنان می شود.

پایان پیام/۱۲۸
کلید واژه ها: ولایت – دانشگاه پیام نور – اسلام – اصفهان – پیام – پیام نور – دانشگاه – رهبری – استان – جوانان – بزرگ – خبرگزاری – نوجوانان – خبرنگار – فرهنگ – مردم

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn39200722/%D9%88%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D9%88%D8%AD%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D9%86%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D9%85%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.