کاهش سالانه ۱۰۰ هزار نفر از تعداد دانشجویان پیام نور

تعداد دانشجویان دانشگاه پیام نور در مقایسه با هفت سال گذشته به نصف رسیده است.

– قانون”- سرپرست وزارت علوم گفت: تعداد دانشجویان دانشگاه پیام نور در مقایسه با هفت سال گذشته به نصف رسیده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازقانون به نقل از ایسنا، سید ضیاء هاشمی در نشست رؤسای استانی دانشگاه پیام نور که صبح امروز در دانشگاه پیام نور مرکز کرج برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۵۰۰ هزار دانشجو در ۵۰۰ واحد دانشگاهی پیام نور در داخل و خارج کشور درحال تحصیل هستند.

وی با اشاره به کاهش تعداد دانشجویان دانشگاه پیام نور ادامه داد: هفت سال گذشته تعداد دانشجویان پیام نور کشور بیش از یک میلیون و ۲۰۰ نفر بود، ولی در حال حاضر این تعداد به نصف رسیده است.

هاشمی افزود: با بررسی های کارشناسانه صورت گرفته، مشخص شده سالانه ۱۰۰ هزار نفر از دانشجویان پیام نور کاسته می شود.

وی خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود تا سال ۱۴۰۰ تعداد دانشجویان پیام نور به نصف تعداد فعلی برسد.

سرپرست وزارت علوم توضیح داد: با توجه به این که بخش مهمی از منابع درآمد مراکز پیام نور از شهریه دانشجویان تامین می شود، کاهش تعداد دانشجویان مشکل ساز خواهد شد.

وی اظهارکرد: بر این اساس مسئولان دانشگاه ها باید به فکر ثروت آفرینی و درآمدزایی از راه های دیگر باشند.

هاشمی در ادامه به تعداد اساتید مراکز پیام نور اشاره کرد و گفت: درحال حاضر بیش از چهار هزار استاد در مراکز پیام نور کشور مشغول تدریس هستند.

وی با اشاره به نسبت دانشجو به استاد توضیح داد: طبق استانداردهای تعریف شده هر استاد می تواند ۲۵۰ دانشجو را تحت پوشش قرار دهد.

سرپرست وزارت علوم در بخش دیگری از صحبت های خود به تغییر اساسنامه دانشگاه پیام نور اشاره کرد و گفت: اساسنامه دانشگاه پیام نور به روزرسانی شده است و باید از این دانشگاه حمایت شود، چون سرمایه این مجموعه سرمایه ای ملی است.

هاشمی ادامه داد: پیام نور ویژگی و ظرفیت خاصی را به خود اختصاص داده و به نوعی پیشانی آموزش غیرحضوری و نیمه حضوری محسوب می شود.

وی با تأکید بر اینکه ایران در کانون علمی جهان اسلام قرار دارد، اظهار کرد: دانشگاه پیام نور ایران باید به دانشگاه پیام نور جهانی و اسلامی تبدیل شود، بر این اساس پیوند با دیگر کشورهای خارجی باید در دستور کار این دانشگاه قرار گیرد.

کلید واژه ها: دانشگاه پیام نور – پیام نور – دانشگاه – دانشجویان – دانشجو – پیام – سرپرست وزارت علوم – وزارت علوم – هاشمی – کشور – وزارت – سرمایه – کاهش – علوم – درآمد – اسلام – ایران – قانون – جهان – پیش بینی – مسئولان – برگزار – اسلامی – آموزش – جهانی – شهریه – تحصیل – تامین – حمایت – امروز

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn39306197/%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D9%81%D8%B1-%D8%AA%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%88%D8%B1

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.