۵ سالن ورزشی طی ۲ سال اخیر در شهرستان ابهر احداث شده است

ایرنا – رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان ابهر گفت: ۵ سالن ورزشی طی ۲ سال اخیر با همدلی و حمایت مسئولان استانی و شهرستانی، در این شهرستان احداث شده است.

– داود معروفخانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به برگزاری جشنواره انگور در روستای تاریخی و توریستی درسجین، افزود: این جشنواره در روزهای ۲۳ تا ۲۵ شهریور برگزار می شود و اداره ورزش و جوانان با برگزاری مسابقات مچ اندازی قهرمانی استان با حضور بیش از ۸۰ ورزشکار در این جشنواره حضور دارد.

وی خاطرنشان کرد: در کنار این مسابقات بازی های بومی و محلی توسط این اداره در جشنواره انگور برگزار خواهد شد که مسابقات فوتبال حبابی و برایتونیک ویژه بانوان نمونه ای از این مسابقات است که با هدف شناساندن این بازی ها برگزار می شود.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان ابهر ابراز کرد: در این جشنواره هیات پزشکی و ورزشی ابهر غرفه ای به منظور آشنایی مردم و ورزشکاران در زمینه اقدامات پزشکی در حین انجام مسابقات ورزشی و پیشگیری از مصدومیت های ورزشی دایر خواهد کرد همچنین ۲ باشگاه ورزشی نیز با دایر کردن غرفه غذاهای محلی در این جشنواره مشارکت خواهند داشت.

وی با اشاره به جشنواره شهید رجایی و انتخاب این اداره به عنوان یکی از اداره های برتر شهرستان ابهر، بیان کرد: خوشبختانه در ورزش و توسعه ورزش شهرستان حمایت چند ضلعی توسط مسئولان ایجاد شده است که نتیجه آن انتخاب اداره ورزش و جوانان بعنوان اداره برتر در جشنواره شهید رجایی امسال شده است.

معروفخانی تصریح کرد: در هفته اخیرمیزبان مسابقات فوتسال کشوری در دانشگاه پیام نور ابهر بودیم و دانشگاه پیام نور ابهر و دانشگاه آزاد با داشتن زیر ساخت های مناسب و استاندارد ورزشی از جمله استخر چند منظوره، زمین چمن و اماکن اقامتی و پذیرایی دارای پتانسیل بسیار مناسب برای توسعه ورزش و حتی بعنوان یک کمپ تیم ملی در شهرستان و استان است.

وی با اشاره به میزبانی ابهر برای مسابقات والیبال امیدهای شمالغرب ایران، بیان کرد: این میزبانی و میزبانی های خوبی که در این چند سال داشته ایم موجب مطرح شدن نام شهرستان ابهر در کل کشور می شود.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان ابهر با اشاره به برگزاری اردوی تیم ملی قایقرانی در سد کینه ورس ابهر، یادآور شد: این اردو همچنان تا ۱۸ مهر ماه در سد کینه ورس برپا است و تمام تلاش مسئولان شهرستان برای ایجاد تدارکات مناسب رفاهی برای ورزشکاران است.

وی تصریح کرد: به درخواست سرمربی تیم ملی قایقرانی این سد با ۶ هزار متر لاین روکش دار توسط این اداره لاین بندی شده است.

معروفخانی در ادامه به ورزش تیراندازی با کمان و پیشرفت هایی که در این ورزش توسط هیات تیراندازی با کمان ابهر کسب شده است اشاره و تصریح کرد: فضای خوبی برای این رشته مانند سایت شهید فهمیده به مساحت هزار مترمربع و سالن سر پوشیده ایجاد شده که موجب شده تمرینات این رشته بدون تعطیلی در طول سال انجام شود.

وی ابراز کرد: ورزشکاران ما با مدد گرفتن از مولای متقیان علی(ع)، روح پهلوانی و جوانمردی را در تمامی عرصه ها و مسابقات ورزشی به نمایش گذاشته اند و دنیا قهرمانان ایرانی را با فرهنگ پهلوانی می شناسند که هدف اصلی و معنوی اداره ورزش وجوانان نیز ترویج فرهنگ علوی و پهلوانی در بین جوانان است.

کلید واژه ها: ورزش – ورزش و جوانان – جشنواره – اداره – مسابقات – برگزار – ورزشی – دانشگاه پیام نور – جوانان – ورزشکار – دانشگاه – مسئولان – استان – تیم ملی – شهید رجایی – ورزشکاران – قایقرانی – پیام نور – مسابقات والیبال – سرمربی تیم ملی – مسابقات ورزشی – انتخاب – اردوی تیم ملی – دانشگاه آزاد – ایرنا – حمایت – پزشکی – انگور – توسعه – استاندارد

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn39235293/%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%86-%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B1-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%A8%D9%87%D8%B1-%D8%A7%D8%AD%D8%AF%D8%A7%D8%AB-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.