دکتر شکری در بازدید از دانشگاه پیام نور اراک ،

دکتر شکری در بازدید از دانشگاه پیام نور اراک ،

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور: دکتر شکری مدیر کل گروه ارتباط با صنعت و کار آفرینی دانشگاه پیام نور از مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه پیام نور اراک بازدید کرد .

شکری نقش دانشگاه را در شروع انقلاب و دوران جنگ تحمیلی و تداوم انقلاب بی‌بدیل خواند و با بیان اینکه امروز کشور در بحث پزشکی، مهندسی و عمران در سطح دنیا در جایگاه بالایی قرار دارد، افزود: کیفیت آموزشی و کار دانشگاهی یکی از مباحث روز دنیاست که همه دانشگاه‌ها باید به این مسئله توجه ویژه‌ای داشته باشند و کیفیت بخشی به آموزش باید در دستور کار قرار گیرد.

وی بیکاری دانشجویان تحصیل‌کرده را یکی از چالش‌های جدی استان و کشور دانست و ادامه داد: استان مرکزی از امکانات مناسب آموزشی برخوردار است که باید افزایش داده شود 

مدیر کل گروه ارتباط با صنعت و کار آفرینی  افزود:با پیشرفت تکنولوژی و فناوری باید سیاست های آموزشی ما تکامل یابد که در این زمینه دانشگاه پیام نور اقدامات خوبی را انجام داده است.

دکترشکری با بیان اینکه پژوهش های دانشگاهی باید در راستای پاسخ به نیازهای جامعه باشد،افزود:دانشگاه باید مشکلات جامعه را شناسایی کند و برای مقابله با آسیب های اجتماعی راهکار ارائه نماید.

وی  با تاکید بر ارتباط دانشگاه و صنعت و توجه به کارآفرینی در ادامه تصریح کرد: امروز تفکر دانشگاه‌ها باید کارآفرینی باشد و هر دانشجو در پایان تحصیلات خود باید به یک کارآفرین در جامعه تبدیل شود.

شکری در ادامه بر راه اندازی شرکتهای دانش بنیان در دانشگاه ها و ایجاد مراکز رشد تاکید کرد و ادامه داد : دانشگاه ها باید به کانون کارآفرینی و مهارت آموزی تبدیل شوند .

دکتر شکری به رتبه نخست دانشگاه پیام‌نور در کیفیت آموزشی و جزو یک درصد از دانشگاه‌های برتر جهان بودن این دانشگاه اشاره کرد و افزود: تربیت دانشجویان فرهنگی یکی از مولفه‌های اساسی این دانشگاه است.

وی در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص شرکت های دانش بنیان و نقش آنها در تکوین اقتصاد مقاومتی، در خصوص نحوه ی راه اندازی و شکل گیری این شرکت ها و نقش مراکز رشد و مراکز نوآوری، مطالبی را ارائه کرد.

شکری در پایان اذعان داشت: دفتر کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه در نظر دارد تا با توجه به ظرفیت های دانشگاه پیام نور در سطح استان ها، استارتاپ هایی را با توجه به توانمندی و موقعیت محلی هر استان برگزار کرده تا بتواند گام مؤثری را در راستای بحث اشتغال زائی جوانان تحصیلکرده در کشور بردارد.

در ادامه ی جلسه، دکتر بساکی رئیس دانشگاه پیام نور اراک گفت : رویکرد دانشگاه پیام نور در سال ۹۶ براساس شعار سال که توسط مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ناگذاری شده است حرکت خواهد کرد و امید آن را داریم که امسال شاهد درخشش دانشگاه در این زمینه باشیم. بساکی افزود: ماباید با الگو گیری از رهنمودهای پیامبر اکرم(ص) و پیامبران الهی در خدمت به جامعه اسلامی کوشا باشیم.

 

 

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.