ساختمان آموزشی و اداری دانشگاه پیام نور چابهار بهره برداری شد

ایرنا – ساختمان آموزشی و اداری دانشگاه پیام نور چابهار با حضور معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور کشور، فرماندار چابهار و مدیران دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان امروز /یکشنبه/ افتتاح و به بهره برداری رسید.

– معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ساختمان اداری و آموزشی دانشگاه پیام این شهرستان ۲ هزار و ۳۵۰ مترمربع زیربنا دارد و برای ساخت آن ۲۷ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

ایوب درویشی افزود: توسعه مراکز آموزش عالی و توجه به زیرساخت های آموزش عامل اصلی توسعه هر منطقه به ویژه سواحل مکران است.

وی بیان کرد: دانشگاه پیام نور در کشور موفقیت های لازم در زمینه علم را کسب کرده است و هزار و ۳۰۰ نفر در چابهار دانش آموخته این مرکز علمی هستند.

وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور مرکز چابهار در سال ۱۳۷۳ فعالیت علمی خود را آغاز کرده است، خاطرنشان کرد: هم اینک ۹۵۰ نفر در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و در سال تحصیلی جدید ۳۷۸ دانشجوی جدید پذیرفته شده است.

وی از حضور معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور کشور در چابهار قدردانی و ابراز امیدواری کرد سفرهای مسئولان کشوری موجب توسعه و پیشرفت علمی و آموزشی منطقه محرومی نظیر این شهرستان شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان براساس سرشماری آبان سال ۱۳۹۵ با جمعیت ۲۸۳ هزار و ۲۰۴ نفر و ۴۸ هزار و ۱۴۷ خانوار از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان(مکران) و از غرب به شهر کنارک متصل است.

شهر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله ۶۴۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از ۲ شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، ۶ دهستان و ۴۳۸ روستا تشکیل شده است.

۳۰۴۳**۳۰۴۲ خبرنگار: رستم کریمی نژاد **انتشاردهنده: محدثه حیدری گرجی
کلید واژه ها: دانشگاه پیام نور – سیستان و بلوچستان – دانشگاه – چابهار – پیام نور – استان سیستان و بلوچستان – بلوچستان – پیام – آموزش – اداری – سیستان – ساختمان – کشور – معاون – ایرنا – استان – توسعه – سال تحصیلی جدید – خبرنگار – ساختمان اداری – علمی – سواحل مکران – مکران – منطقه – تحصیل – جنوب – مالی – جدید – استاندار – عالی

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn39426308/%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%88%D8%B1-%DA%86%D8%A7%D8%A8%D9%87%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D9%87%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.