در بحث هوافضا از دولت گلایه داریم

رییس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر گزارش بررسی مدرک رییس جمهور باید در مجلس مطرح شود.

اگر رای آورد برای انجام تحقیق و تفحص به کمیسیون باز می گردد؛ – : محمد مهدی زاهدی رییس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با حضور در غرفه خبرگزاری دانشجو مستقر در نمایشگاه مطبوعات در گفت وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو در خصوص گزارشی که وزارت علوم قرار بود درباره مدرک رییس جمهور به مجلس ارایه دهد گفت: در این مورد یک گزارش تحقیق و تفحص به مجلس رسیده بود که به جز مورد مدرک آقای روحانی ۱۰ مورد دیگر نیز در این گزارش بود.

اما هنگام رای گیری در کمیسیون، این گزارش رای نیاورد.

در حال حاضر این گزارش باید در صحن علنی مجلس نیز مطرح شود اگر رای آورد برای انجام تحقیق و تفحص به کمیسیون باز می گردد؛ اگر هم رد شد بایگانی خواهد شد.

هرگونه اخذ شهریه از دانشجویان روزانه تکذیب می شود وی در خصوص گمانه زنی هایی که درباره وزیر علوم جدید و طرز فکر ایشان درباره پولی شدن دانشگاه ها زده می شود گفت: الان به یقین می توان گفت بیش از ۸۵ درصد دانشگاه های ما پولی شده است و دانشجویان شهریه بده و مراکز آموزشی نیز شهریه بگیر هستند.

دانشگاه آزاد اسلامی قریب به دو میلیون نفر دانشجو دارد، دانشگاه پیام نور بخش زیادی از هزینه ها را در قبال شهریه ای که از دانشجویان اخذ می کند تامین می کند، دانشگاه علمی کاربردی نیز به همین صورت.

زاهدی در خصوص اعتقاد وزیر علوم به پولی شدن دانشگاه ها بیان داشت: در حال حاضر دانشگاه های ما اغلب پولی هستند، اما اگر سوال این باشد که از دانشجویان روزانه شهریه اخذ شود چنین چیزی تکذیب می شود.

در بحث هوافضا از دولت گلایه داریم رییس کمیسیون آموزش مجلس در پاسخ به این سوال که کمیسیون آموزش مجلس چه نظارتی بر عملکرد پژوهشکده هایی همچون هوافضا، آب و انرژی، مواد و.

دارد خاطر نشان کرد: در بحث هوا فضا از دولت گلایه داریم.

واقعیت این است که دولت در ۴ سال اخیر کم توجهی و بی میلی به موضوع هوا فضا در کشور داشته است.

اخیرا احساس می شود رویکرد دولت عوض شده و امیدواریم این تغییر موجب تغییرات اساسی در صنعت هوافضای کشور شود؛ چرا که هوا فضای ما نیاز به حمایت دولتمردان دارد.

وی تصریح کرد: در شورای عالی انقلاب فرهنگی و در نقشه جامع علمی کشور این موضوع مورد بررسی قرار گرفته است و امیدواریم این جلسات منجر به خدمت و همیت ملی برای جریان علمی هوا فضا در کشور باشد.

زائرین اربعین برای وحدت امت اسلام دعا کنند زاهدی هم چنین در خصوص این که چه دعایی از زائرین اربعین که به کربلای معلی مشرف می شوند دارد، گفت: سوال سختی است، دعا کنند که ان شالله امت اسلام واقعا همان امت واحده شود و جهان اسلام به صورت یکپارچه و با وحدت بتواند برای دفاع از آرمان های اسلامی و رسول الله گام بردارد و بتواند مقابله جدی برای استکبار و حمایت از مظلومین کنند به صورت خاص نیز دعا کنند خداوند به ما توفیق شهادت در راه دین و انقلاب اعطا کند.

کلید واژه ها: رییس کمیسیون آموزش مجلس – دانشگاه – کمیسیون آموزش – دانشجو – دانشجویان – تحقیق و تفحص – مجلس شورای اسلامی – مجلس – گزارش – هوا فضا – آموزش – زائرین اربعین – شهریه – هوافضا – دولت – شورای عالی انقلاب فرهنگی – اسلام – دانشگاه علمی کاربردی – رییس جمهور – اسلامی – دانشگاه آزاد اسلامی – وزیر علوم – خبرگزاری – کشور – نمایشگاه مطبوعات – شورای – دانشگاه پیام نور – انقلاب فرهنگی – علوم – زائرین

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn39929318/%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%81%D8%B6%D8%A7-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%DA%AF%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%85

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.